Duygu Yılmaz


PsignL kurucu ortaklarından biri olan Psikolog Duygu Yılmaz, Lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesinde Psikoloji bölümünde yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. Yüksek lisansını klinik psikoloji alanında yapmakta olup “Obsesif Kompulsif Bozukluk Tanısı Almış Bireylerin Obsesyon Alt Tiplerinin Erken Dönem Uyumsuz Şemalar ile İlişkisi” konulu tez çalışmasına devam etmektedir.

Lisans dönemi içerisinde NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde staj yapmıştır. Çeşitli psikoloji kliniklerinde de gönüllü olarak staj yaparak lisans döneminde çeşitli alanları ve psikolojik rahatsızlıkları görme fırsatı bulmuştur. Aynı dönemde Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimi ve Temel Psikotravmatoloji ve Krize Müdahale eğitimlerini tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmıştır.

Yüksek lisans döneminde, süpervizyonunu Kişiler Arası İlişkiler Terapisi alanında tamamlayan Duygu Yılmaz, aynı zamanda Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamlamıştır. Sınav kaygısı, obsesif kompulsif bozukluk, depresyon gibi farklı alanlarda problem yaşayan danışanları görme fırsatı bulmuş olup, aynı zamanda online olarak terapi deneyimi bulunmaktadır.

Eğitim ve Sertifikalar

• Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği Standartlarına Uygun), Prof. Dr. M. Hakan TÜRKÇAPAR
• İstanbul Üniversitesi, Pedagojik Formasyon
• Beden Dili ve Mimik Okuma Eğitimi
• Temel Psikotravmatoloji Ve Krize Müdahale Eğitimi
• Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimi (Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Frankfurter Dikkat Testi, D2 Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi, Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Catell 2A Zeka Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi)
• Beier Cümle Tamamlama Testi
• MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Eğitimi
• Kirlilik/Bulaş Tipi OKB’de BDT, Prof. Dr. Davıd Veale, Güney Londra ve Maudsley NHS Vakfı


Uzmanlıklar
   Depresyon
   Panik ve Kaygı Bozuklukları
   İlişki Sorunları
   Takıntı Bozukluğu (OKB)
   Öfke Kontrolü

Ayrıca deneyimli : Sosyal Kaygı Bozukluğu, Bağımlılık, Bipolar Bozukluk, Panik Bozukluk

Psikoloğun diploma, eğitim ve sertifikaları güvencesiyle incelenmiş ve onaylanmıştır.


Danışan Yorumları

A*** S***
 


İçtenliğiniz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. İyi ki randevu almışım.

İlk seansınıza başlamak ister misiniz?

Anlatmak istediğin zaman