Çağla Küçükkara


Psikolog Çağla KÜÇÜKKARA, İstanbul Yeditepe Üniversitesi mezunudur. Lisans hayatı boyunca birçok psikoloji kliniklerinde, hastanelerde ve sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır. Bu dönemde psikolojik rahatsızlıkları görme ve çeşitli alanları deneyimleme fırsatı bulmuştur.

İstanbul Ruh Sağlığı Enstitüsünde 2016/2017 yılları arasında staj programına katılmış, bu program dahilinde psikoterapi merkezinin ofis işleyişinde kendisi için belirlenmiş gün ve saatlerde hizmetlerde bulunmuştur. Bununla birlikte 2018/2019 yılları arasında İstanbul Şafak Hastanesi’nde Uzman Doktor Faruk Alizadegan ile birlikte vaka toplantılarına dahil olmuş, terapi alan danışanlarla birebir iletişim becerilerini geliştirmiş ve kurumun mutat yapıyor olduğu eğitim faaliyetlerine katılmış. Bu çerçevede bir psikoloğun nasıl olması gerektiğine dair tüm dinamikleri kavrama fırsatı bulmuştur. 2019 yılında göstermiş olduğu başarıdan dolayı hastanede psikolog olarak çalışmaya devam etmiştir. 2020 yılında ise Başakşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda vakıf memuru pozisyonunda çalışmış, gönüllü yardımseverlik yapmıştır.

Akademik eğitimi ve çalışma hayatı devam ederken BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi) eğitimi ve MEB onaylı Aile Danışmanlığı ve Çift Terapisi eğitimini tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmıştır. İş hayatının yanında alanı ile ilgili eğitimlere devam etmekte, her daim gelişime ve değişime açık bir insan olarak yaşamını sürdürmektedir.

Eğitim ve Sertifikalar

• BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi)
• Aile Danışmanlığı
• Çift Terapisti
• MMPI (Yetişkinlerde kişilik ölçüm envanteri)
• Beck Depresyon Ölçeği
• Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi
• Problem Çözme ve Karar Verme


Uzmanlıklar
   Aile ve Çift Terapisi/Aile Danışmanlığı
   Depresyon
   Panik ve Kaygı Bozuklukları
   Takıntı Bozukluğu (OKB)
   Ebeveyn Danışmanlığı
   Çocuk/Ergen Danışmanlığı

Ayrıca deneyimli : İlişki Sorunları, Sosyal Fobi, Panik Atak, Özgüven Eksikliği, Kaygı Problemleri, Ergen Danışmanlığı, Öfke problemi.

Psikoloğun diploma, eğitim ve sertifikaları güvencesiyle incelenmiş ve onaylanmıştır.


İlk seansınıza başlamak ister misiniz?

Anlatmak istediğin zaman