Ayça Koyuncu


Merhabalar, ben Uzman Psikolog Ayça Koyuncu,

Uzun eğitimim sürecinde insanın karmaşık duygularının altında yatan nedenleri hep merak edip sorgulamışımdır. Bu merak beni insan beyni ve psikolojisiyle alakalı kitaplar okuyarak, gözlem yaparak araştırmaya teşvik etti. Araştırmalarımda insana dokunmanın, o karmaşık duygularının çözümünde birilerinin hayatına dokunarak kişilere farkındalık kazandırmanın ne kadar tatmin edici bir duygu olduğunu anladım. Büyük bir ilginin sonucunda girmiş olduğum Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikoloji lisans eğitimimi onur öğrencisi olarak tamamladım. Bitirme projesini ‘Lise Öğrencilerinin Benlik Saygılarının Sınav Kaygısı üzerine Etkisi’ üzerine yazdım. Üsküdar Üniversitesi’nde ‘Nörobilim’ anabilim dalında Prof Dr. Sultan Tarlacı danışmanlığında 'Menstrual Döngü ve Kadın Libidosu Arasındaki İlişki' adlı tez çalışmasıyla yüksek lisansımı da tamamlamış bulunmaktayım.

Bunların yanında 2019 senesinde İstanbul Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi lisans eğitimine de başlayarak her alanda yetkinlik kazanıyorum. Cised kurumundan cinsel terapi ve aile danışmanlığı eğitimimi halen sürdürmekte olup cinsel yönelimler, çocuklara cinsel eğitim verilmesi, çift terapisi, aile danışmanlığı ve cinsel bozukluk ile ilgili alanlarda ilerlemeye devam etmekteyim. Eğitim gördüğüm yıllar içerisinde birçok sivil toplum kuruluşlarında gönüllü çalışmış olup, katıldığım eğitim ve seminerlerle kendimi geliştirdim. Aynı zamanda Samsun Adliye Sarayı, çocuk mahkemesinde psikolog olarak ve Ondokuz Mayıs Üniversitesinden almış olduğum Pedagojik Formasyon eğitimiyle beraber Canik İMKB Anadolu Lisesinde rehber öğretmen olarak staj yapma imkanı buldum. Bu pandemi sürecinde, 1000’ den fazla online seans yapmış, bu bilgi ve deneyimlerini danışanlarına aktarıp faydalı olmaktan derin bir haz duyacağım.

Eğitim ve Sertifikalar

• Etkili İletişim ve Hitabet – Pınar Erbaş
• Bilişsel Davranışçı Terapi
• Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi
• Cinsel Terapi - Halen devam etmektedir.
• Aile Danışmanlığı – Halen devam etmektedir.
• Transaksiyonel Analiz
• Minnesote Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI)
• Ruhsal Belirtileri Tarama Listesi (SCL-90-R)
• Hacettepe Kişilik Envanteri
• Çocuk Gelişim Testleri ( Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Luisa Duss Psikanalitik Öykü Testi.)


Uzmanlıklar

Ayrıca deneyimli : Mutlu İlişkiler, Pozitif Psikoloji, Stres Yönetimi, İletişim Problemleri, Sınav Kaygısı, Motivasyon Güçlüğü, Özgüven Eksikliği

Psikoloğun diploma, eğitim ve sertifikaları güvencesiyle incelenmiş ve onaylanmıştır.


Danışan Yorumları

g*** g***
  7.12.2021


Ayça hanım ile sorunlarım üzerine konuşup ilerleme kaydedebiliyorum sayesinde, tavsiye ederim.

İlk seansınıza başlamak ister misiniz?

Anlatmak istediğin zaman