Aslı Kurtoğlu


Psikolog Aslı Kurtoğlu 1989 yılında Bursa'da doğmuştur. Erenköy Kız Lisesinden mezun olduktan sonra 2008 yılında lisans eğitimine İstanbul Ticaret Üniversitesinde başlamış 2012 yılında üstün onur derecesiyle bitirmiştir. 2013 yılında yüksek lisans eğitimini yine aynı üniversitede Çocuk ve Ergen Uygulamalı Psikoloji alanında yüksek dereceyle tamamlamıştır. Eğitim süreci boyunca, huzurevi, anaokulu, cezaevleri gibi birçok farklı kurumda stajyer psikolog olarak çalışmış ve deneyim kazanmıştır. Ayrıca NPİstanbul Nöropsikoloji Hastanesinde klinik vaka deneyimi edinmiştir. 8 yıldır çocuklarla ve aileleriyle çalışmaktadır. Anaokulları ve özel eğitim merkezinde çalışarak normal ve farklı gelişen çocuklarla ilgili hem ailelere rehberlik etmekte hem de çocuklarla birebir seanslar gerçekleştirmektedir.

Eğitim ve Sertifikalar

• Çocuk Testleri Eğitimi (Catell 3A Zeka Testi, Catell 2A Zeka Testi, Alexander Pratik Zeka Testi, Porteus Labirentleri Zeka Testi, Good Enough Testi, AGTE, Gesell Gelişim Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Metropolitan Okul Olgunluk Testi, Bender Gestalt Algı Testi, Benton Görsel Bellek Test, Draw A Person, Standardize Mini Mental Test, SİATT Bebeklik ve Erken Çocukluk Dönemi Gelişim Tarama Testi)
• Tıbbi Hipnoz Eğitimi ve Bilinçli Hipnoz(1. ve 2. kur)
• Terapötik Kartlar Eğitimi
• Bilişsel Davranışcı Terapi Eğitimi ,Oyun Terapisi Eğitimi ( Devam ediyor)


Uzmanlıklar
   Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
   Depresyon
   Ebeveyn Danışmanlığı
   Çocuk/Ergen Danışmanlığı

Ayrıca deneyimli : Disleksi (okuma, yazma, matematik becerileri eğitimi), Konuşma Bozuklukları, Geriatri (yaşlı) Psikolojisi ve Danışmanlığı, Çocuk Üzerinden Aile Danışmanlığı ve Eğitimi, Önleyici Rehberlik Çalışmaları, Yas Terapisi, Çocukluk Dönemi Ruhsal Bozukluklar, Okul Dönemi Sorunları, Gelişimsel Bozukluklar, Davranış problemleri

Psikoloğun diploma, eğitim ve sertifikaları güvencesiyle incelenmiş ve onaylanmıştır.


Danışan Yorumları

S*** A***
  20.04


inanılmaz güzel bir deneyim oldu bizim için ve çok rahatladık çok teşekkür ederiz tabii ki tekrarlayacağız.

İlk seansınıza başlamak ister misiniz?

Anlatmak istediğin zaman